درخواست وقت ملاقات

لیفتینگ با اشعۀ فرابنفش

وقتی فر آیند پیری اتفاق می افتد بر اثر خرابی کلاژن وتارهای الاستین بافت همبند، بافتهای بدن ما نازکتر می شوند. در نتیجه افتادگی پوست و چین و چروک عمیق پدیدار می شود.

برای حل مشکل روشهای لیزر، پیلینگ و لایه برداری از پوست و مِزولیفتینگ و همچنین جراحی پلاستیک بکار می روند، حالا روش لیفتینگ اشعۀ فرا بنفش نیز به آنها اضافه میشود.

لیفتینگ اشعۀ فرابنفش فرآیندی است شامل جاگذاری کانول در زیر پوست. کانول طنابهای نازکی است که امکان عملیات زیر پوست را فراهم می کند بدون نیاز به بُرش وبجا گذاشتن جای زخم به صورت دائمی.

فرآیند چگونه انجام می شود؟

این نوع لیفتینگ چهره توسط رشته هایی انجام می شود که که مانند بند عمل میکنند در نقاطیکه پوست آویزان است، این کار توسط کانول انجام می شود کانول در نقاطی در زیر پوست سازگار با شکل منطقه مورد درمان قرار می گیرد. رشته های کانول که در این عمل مورد استفاده قرار می گیرند، در زیر پوست قرار گرفته و سپس با بیرون کشیدن تدریجی کانول از زیر پوست عملیات تکمیل می شود.

آیا این عمل درد دارد؟

این عمل زیبایی بدنبال استعمال کرم بیحس کننده انجام می شود. به همین دلیل جاگذاری و بیرون آوردن کانول حس نمی شود. و از آنجا که هیچ دارویی به زیر پوست نفوذ نمی کند، هیچگونه سوزشی حس نمی شود.

ویژگیهای نخهای استفاده شده در این عمل چیست؟

نخهای مورد استفاده در این تکنیک پِ.اُ.دِ نامیده می شوند. در این تکنیک مشکلاتی چون افتادگی و لغزش از منطقۀ مورد درمان به مناطق دیگر وجود ندارد و نخهای زیر پوست نیز نا محسوس هستند.

فرآیند بهبودی پس از عمل چگونه است؟

فرآیند بهبودی پس از عمل خیلی طولانی نیست. فقط قرمزی در نقاط ورودی نخ کانول بوجود می آید. در پوستهای حساس کبودی در همان نقاط ایجاد می شود. سرد کردن درمحل برای جلوگیری از قرمزی و سوزش توصیه می شود. پس از عمل استفاده از کرم ضد افتاب با فاکتور بالا توصیه میشود. به جز موارد ذکر شده، نکات دیگری نیز قابل توجه هستند مانند:

  • پس از پایان عمل جلوگیری از انجام ماساژ در منطقۀ مورد نظر
  • جلوگیری از خم کردن سر در فعالیتهای فیزیکی و سایر فعالیتها
  • خوابیدن به پشت در هنگام استراحت
  • جلوگیری از استحمام با آب داغ تا دو روز پس از بهبودی

چه کسانی واجد شرایط عمل هستند؟

این عمل برای تمام خانمها و آقایانی که از افتادگی پوست در اثر سن شکایت دارند قابل انجام پذیر است. مناسبترین افراد کسانی هستند که نشانه های افزایش سن به تازگی در آنها پدیدار شده است. به عبارت دیگر، کسانیکه در سنین 30 تا 35 سال هستند.

آیا نتجۀ جراحی دائمی است؟

این تکنیک دارای تأثیر دراز مدت اما نه همیشگی است. طولِ عمرِ ان بستگی به نوعی پوست، خاصیت ارتجاعی پوست شخص و تأثیر جاذبه دارد. معمولاً طول عمرِ آن 2 تا 3 سال است.