درخواست وقت ملاقات

بوتاکس

بوتاکس یک عامل دارویی مشتق شده از یک باکتری به نام سم بوتولینوم است. در سال 1960 این ماده در درمان بیمایهای عصبی مورد استفاده قرار می گرفت، اگر مایلید که از چروکهای صورت ناشی از تحریک فیزیکی پوست، خطوط ناشی از اخم وخنده، در عین حال افزایش سن، ژنتیکی، آفتاب، سیگار کشیدن و عوامل محیطی خلاص شوید میتوانید از درمان با بوتاکس بهره مند شوید. عملیات می تواند به آسانی در اتاق کاربا کمک یک داروی مسکّن انجام شود. تزریق در عضله قسمتی از صورت انجام خواهد شد مطابق با حرکات آن قسمت از صورت. بعد از عملیات بلافاصله فرد به فعالیتهای روزانه خود باز خواهد گشت.

با متخصص خود صحبت کنید تا ببینید آیا می توانید از این روش درمانی برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید.

حقایق نادرست در مورد بوتاکس

" ایا بوتاکس سمِ مار است ؟" بوتاکس داروی مشتق شده از باکتری است که می تواند به عنوان یک داروی معمولی تلقی شود. تقریباً تمام آنتی بیوتیکها به این روش تولید می شوتد. همه آنها موادی هستند که باکتری برای حفاظت از خود ترشح می کند.

" بوتاکس عضله را فلج می کند." اگر منظور از فلج کردن، از دست دادن دائمی قدرت تحرک در عضله باشد، خیر اشتباه است. بوتاکسی به عضله تزریق می شود و پس از آن عضله برای مدت سه تا شش ماه نمی تواند توسط اعصاب تحریک شده و بیحرکت می ماند. اگر اتفا قی نیفتد پس از ان عضلات می توانند حرکات عادی خود را انجام دهند.

" بوتاکس باعث ایجاد صورتی بدون احساس می شود" بوتاکس اغلب به پیشانی تزریق می شود . در آن نقطه فقط از اخم جلو گیری خواهد شد در نتیجه فقط حرکات نرم تر خواهند شد . اگر شما هنر پیشه نباشید که نقشهای خاصی ایفا می کند، این تغییردر صورت شما کسی را نا راحت نخواهد کرد.

" بوتاکس فقط یک داروی ارایشی است که با هدف بدست اوردن زیبایی استفاده می شود" این درست نیست. بوتاکس سالهای زیادی در درمان بیماران فلج استفاده می شده است. استفاده از آن برای اهداف زیبایی پدیده ای جدید است. 70% این دارو در ترکیه هنوز برای بیماران واقعی استفاده می شود.

" بوتاکس مانند حجم دهنده ها، باعث برجسته شدن لب و چهره می شود" هیچگونه بوتاکس تزریق شده باعث تورم نمی شود. بوتاکس حجم دهنه و پرکننده نیست. آنها در گروه دیگری قرار دارند.

" بوتاکس طبیعی نیست و برای سلامتی مضر است" بوتاکس عوارض جانبی ندارد و بی ضرر است. غیر طبیعی بودن بوتاکس در حدِّ آسپیرین است. اگر فکر می کنید که تا چه حد سیگار و الکل زیان آور هستند، بوتاکس با آنها قابل مقایسه نیست.

" با بوتاکس ابروها کمانی می شوند مثل ابروهای شیطان" این کاملاً بستگی به کسی دارد که تزریق را انجام می دهد. بوتاکس می تواند باعث انحنای ابروها شود اما این کار به صورت کنترل شده ای می تواند انجام شود.