درخواست وقت ملاقات

کوچک کردن سینه

اگر از درد شانه، پشت و دست ناشی از بزرگ بودن سینه رنج می برید و اگر دارای سینه های بزرگ هستید که شما را آزار می دهد می توانید عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید و بعد از آن می توانید سینه های کوچکتر و شکیل تری داشته باشید که متناسب با سایزهای بدن شماست و خوشحال تر زندگی کنید.

خانمهای دارای سینه های بزرگ هم از نظر پزشکی و هم از نظر زیبایی با پزشک مشورت می کنند.آنها از درد شانه، پشت و دست شکایت دارند که به علت سنگینی سینه ها و فشردگی لباس است. راش و ضایعات پوستی زیر سینه ها بوی بدی ایجاد می کنند و باعث مشکلات در برخودهای اجتماعی، زندگی جنسی می شوند. بویژه دختران دارای سینه های بزرگ از نظر اجتماعی دچار مشکل هستند. گاهی افراد آنقدر بزرگی و آویزان بودن سینه ها ناراحت هستند که مایلند سینه ها را بکلی قطع کنند.البته واضح است که این تقاضای غیر قابل پذیرشی است. هدف از جراحی سینه و کوچک کردن آن داشتن سینه های کوچکتر و متناسب با بدن است. در این حالت بیماران ما بسیار خوشحال و راضی هستند که سینه ها زیباتر و متناسب با بدن است. ما این جراحی را به خانمهایی توصیه می کنیم که به خود و زیبایی خود توجه می کنند.

عمل کوچک کردن سینه چگونه انجام می شود؟

این عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود. قسمتهای آویزان و اضافی سیه برداشته می شود نوک سینه کوچکتر شده و و در جای خود، جایی که نوک سینه طبیعی باید باشد قرار می گیرد .

آیا جای عمل روی سینه باقی خواهد ماند؟

مسئله نماندن جای عمل همیشه مورد بحث است و پیشرفتها در این زمینه ادامه دارد. در بعضی موارد کوچک کردن سینه بدون باقی ماندن جای زخک و عمل انجام می شود . تکنیک به کار رفته بستگی به سایز سینه و میزان آویزان بودن دارد. بنابراین در این مورد که جای عمل چگونه خواهد بود باید با پزشک خود صحبت کنید. هر چند من باید بگویم برای کسی که عمل کوچک کردن سینه انجام می دهد این مسئله چندان مهم نیست. جای عمل طوری خواهد بود که در زیر لباس زیر یا مایو پنهان شود. جواب این بحث در انگیزه جراح برای بدستآوردن بهترین نتیجه است.

خطرات جراحی چه هستند؟

مانند همه جراحی ها، ممکن است خونریزی و عفونت بوجود آید. در طول عمل درن های کوچک برای خروج مقادیر کم خون بکار می روند. برای جلوگیری از عفونت به بیمار آنتی بیوتیک تجویز می شود. ممکن است مشکلات نوتریشنال در نوک سینه ایجاد شود که امروزه با پیشرفت در تکنیکها و استفاده از تکنیک مناسب این مشکل متداول نیست. به صورت خفیف عدم وجود احساس در نوک سینه بوجود می آید. در بیشتر بیماران این اتفاق موقت است اما در بعضی موارد دائمی می شود.

تا چه مدت سینه شکل خود را حفظ می کند؟

واضح است که به مرور زمان شکل سینه تغییر خواهد کرد. این امر ناشی از افزایش سن است. مشکلی از نظر تکرار جراحی در آینده وجود ندارد. هرچند پزشک جراح به تکنیک استفاده شده در اولین جراحی واقف است.