درخواست وقت ملاقات

عمل زیبایی بینی

ظاهر طبیعی درجراحی بینی یا رینوپلاستی دارای اهمیت بسیاری است. بنابراین حتماً باید یک طراحی کامپیوتری فردی انجام شود. بعد از عمل جراحی بینی باید زیبا تر شود و مردم متوجه جراحی شدن آن نشوند.

بینی مهمترین عامل درتعیین زیبایی چهره است. جراحی ترمیمی بینی یا مدل سازی بینی گروهی از جراحی ها را تشکیل می دهند که درحوزه جراحی های پلاستیک قراردارند و در پزشکی رینوپلاستی نامیده می شوند.

رینوپلاستی به منظورتغییر شکل بینی انجام میشود. نوک بینی به سمت بالاو پایین کشیده می شود، تیز و یا حجیم می شود و اگر بینی به سمت راست یا چپ متمایل باشد اصلاح می شود. خط میان بینی اگربه سمت پایین باشد می تواند بالا برود و اگردارای قوز است قسمت اضافی جدا شود. سوراخهای بزرگ بینی کوچک شده و عدم تقارن در بینی اصلاح شود.

به جز مشکلات مربوط به شکل بینی، انحراف بینی به صورت انحراف درغضروف و استخوان داخلی بینی وجود دارد که با مشکلات تنفسی همراه است. جراحی زیبایی بینی همراه با یک جراحی انحراف بینی به رفع مشکل تنفسی کمک می کند.یک جراحی ایده آل بینی شکل بینی را بطوری عوض می کند که هماهنگ با چهره بوده و امکان تنفس راحت تر را فراهم کند.

چه کسانی واجد شرایط جراحی بینی هستند؟

رینوپلاستی وقتی انجام می شود که دوره رشد به پایان رسیده و بینی شکل نهایی خود را پیدا کرده. این مطابق با سنین 17 تا 18 است. از این سن افرادیکه بینی نا فرم دارند می توانند تحت عمل قرار بگیرند. علاوه بربلوغ جسمی، یک کاندید رینوپلاستی باید بلوغ شخصیتی نیز باید داشته باشد. افرادیکه هنوز از نظر شخصیتی کامل نشده اند و یا مشکلات شخصیتی دارند واجد شرایط نیستند. یک داوطلب انجام عملبینی باید ظرفیت پذیرش حقایق را داشته باشد و انتظارات غیر واقعی نداشته باشد.عمل رینوپلاستی می تواند خراب شدن آمال و آرزوهای کسی باشد که انتظار دارد بینی اش مانند هنرپیشه مورد علاقه اش باشد. به این دلیل که چهره و بینی افراد متفاوت است و مدل بینی هر کس باید با چهره او و سایر اعضای صورتش هماهنگ باشد.

بررسی بینی

مهمترین قسمت عمل بینی طراحی مدل بینی است بر اساس جزئیات . بررسی بینی شامل هر دو قسمت خارجی و راههای داخلی بینی است. در بررسی خارجی ساختمان بینی، ساختمان بینی، استخوان و غضروف، تقارن و موقعیت بینی بررسی می شود، در بررسی داخلی، انحراف استخوانهای داخلی و غضروفها، که آن را انحراف تیغه بینی می نامیم، و باعث گرفتگی بینی و اشکال در تنفس می شود بررسی می شود. و ارزیابی انجام می شود بر اساس اینکه آیا رشدی در آن صورت گرفته، وضعیت قسمت حلزونی چگونه است و آیا افزایش حجم یا هایپرتروفی صورت گرفته است؟

طراحی ایده آل بینی

یک طراحی کامپیوتری فردی حتماً میبایست قبل از جراحی برای تعیین مدل بینی متناسب با چهره شما انجام شود. این کار نیازمند طراحی بینی است هماهنگ با پیشانی، گونه ها، لبها، و با در نظر گرفتن نسبت طلایی صورت. بینی ایده آل بینی طبیعی است که با قسمتهای صورت هماهنگی دارد. ظاهر طبیعی مهمترین هدف در رینوپلاستی است.من یک طراحی فردی انجام می دهم با این باور که ظاهر طبیعی در اولویت است. بعد از جراحی بینی زیبا شده و کسی متوجه نخواهد شد که جراحی انجام شده. در طراحی بینی خانمها ظرافت اهمیت دارد ولی در طراحی بینی آقایان مدل بینی باید با کاراکتر مردانه تطبیق داشته باشد.

گرفتگی بینی

به غضروف بین دو سوراخ بینی، که به تدریج به استخوان تبدیل می شود "سپتوم" می گویند. تمایل سپتوم به راست و چپ به انحراف بینی معروف است. بیشتر مردم دارای انحراف بینی هستند. و تعداد بسیاری از آنهااز این امر آگاهی ندارند. انحراف بینی به صورت گرفتگی بینی خود را نشان می دهد و یا وقتی از روبرو به بینی نگاه می کنیم. در انحراف بینی یکی از سوراخهای بینی بزرگ ودیگری کوچک است. این عدم تقارن روی هوایی که از بینی می گذرد تأثیر دارد در مقایسه با سوراخ کوچکتر، از سوراخ بزرگتر هوای بیشتری عبور می کند برای ایجاد تعادل در هوای عبوری بدن شروع به بزرگ کردن کونچا در قسمت بزرگتر می کند. سپس حالت گرفتگی در بینی ایجاد می شود. این مشکلات باید در بررسی ها مشخص شده و در جراحی مورد توجه قرار بگیرد. باید توجه داشت که در یک جراحی خوب بینی فرد به راحتی قادر به تنفس است.

جراحی بینی

جراحی بینی باید در شرایط بیهوشی عمومی انجام شود. تمام جراحیهای نیازمند به بیهوشی باید در بیمارستان مجهز و در اتاق عمل انجام شوند. مدت عمل بسته به وسعت مشکل از1 تا 3 ساعت طول می کشد. در طول عمل استخوانها و غضروفها طبق طراحی انجام شده در کامپیوتر شکل داده می شوند. بنابراین اگر استخوان و غضروف اضافی وجود داشته باشد برداشته می شود. و اگر حفره و محل خالی وجود داشته باشد

با استخوان وغضروف پر می شوند. در رینوپلاستی هر جراح با تکنیک خاصی که به آن عادت کرده عمل می کند. در هنگام شکل دادن به استخوان من کار سوهان زدن و شکستن را بسته به موقعیت انجام می دهم.در انتهای عمل پکهای سیلیکون را در سوراخهای بینی قرار می دهم. از پدهای پارچه ای استفاده نمی کنم. به این ترتیب شما می توانید براحتی بعد از عمل از بینی نفس بکشید. در انتهای عمل، یک قالب گچی روی بینی می گذارتا شکل جدید بینی شما حفظ شود. این قالب برای مدت زمان یک هفته روی بینی میماند.

بعد از جراحی

دوران بعد از عمل باید به راحتی طی شود و شما نباید احساس ناراحتی کنید. ممکن است درد خفیفی وجود داشته باشد که بیشتر مردم می توانند به راحتی آن را تحمل کنند. و با یک مسکن ضد درد کاهش می یابد. اگر راحت باشید می توانید عصر آنروز به منزل بروید. و اگر مایلید استراحت کنید میتوانید یکشب در بیمارستان بمانید. دوران بعد از عمل می توانید بدون نیاز به خوابیدن در رختخواب دوران بهبودی را طی کنید شما می توانید از منزل خارج شده و گردش کنید هیچ تورم وکبودیی در اطراف بینی و چشمها وجود نخواهد داشت. تورم خفیف بعد از 1 یا 2 روز برطرف خواهد شد. و به سرعت درعرض یک هفته ناپدید خواهد شد. کبودی احتمالی نیز پس از یک هفته بر طرف خواهد شد. کبودی و تورمدر هفته بعدیکه برای کنترل بعدی خواهیدآمد از بین خواهد رفت. وقتی گچ برداشته شود گویی شما جراحی انجام نداده اید به زندگی نرمال خود بر خواهید گشت. برای بدست آوردن شکل نهایی نیاز به زمان حد اقل 6 ماه وجود دارد یعنی بعد از 6 ماه نتیجه نهایی را خواهید دید. برای مدت 2 ماه شما باید بینی خود را از ضربات مکانیکی و نور خورشید حفظ کنید. وبه جای عینک از لنز استفاده کنید.